FIS Cup w Harrachovie: Podsumowanie weekendu

0
743

Za nami ostatni weekend rywalizacji w trzeciej lidze zmagań skoczków narciarskich. Poznaliśmy triumfatorów cyklu – Danny’ego Quecka i Polkę Kingę Rajdę. Dla kogo Harrachov okazał się najbardziej gościnny?

Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Wśród panów pierwszego dnia rywalizacji najlepszy okazał się Simon Greiderer. Młody Austriak wyprzedził swojego kolegę z drużyny Mikę Schwanna i Niemca Danny’ego Quecka. Spośród Polaków najlepiej spisał się 12. Adam Ruda. Punkty zdobyli też Krzysztof Leja (19.) i Krzysztof Miętus (24.). Ta sztuka nie udała się niestety Przemysławowi Kantyce, któremu do awansu do drugiej serii brakło zaledwie jednego miejsca. Słabiej spisali się Paweł Wąsek, Dawid Jarząbek Dominik Kastelik, plasując się odpowiednio na 41., 43. i 49. miejscu. Dopiero 57. był Tomasz Pilch.

Drugiego dnia zmagań najlepszy w Harrachovie okazał się zdobywca trzeciego miejsca w piątek, Danny Queck. Triumfator klasyfikacji generalnej okazał się lepszy od Austriaka Lucasa Schaffera i Słoweńca Zigi Jelara. Najlepszy z Polaków – Przemysław Kantyka – uplasował się na czternastym miejscu. Na 22. miejscu sklasyfikowany został Dominik Kastelik, a Krzysztof Miętus zajął 28. pozycję. Pozostali z naszych reprezentantów nie zdobyli punktów.

Wśród pań pierwszy dzień rywalizacji należał do Słowenki Niki Kriznar. Na drugim miejscu znalazł się Francuzka Julie Clair, a najniższy stopień podium przypadł rodaczce Kriznar, Speli Rogelj. Najlepiej z Polek spisała się Kinga Rajda, zajmując 7. miejsce. Punkty zdobyły wszystkie nasze reprezentantki. 24. była Joanna Szwab, Anna Twardosz zajęła 27. miejsce, a Magdalena Pałasz uplasowała się na 29. pozycji.

Drugi dzień rywalizacji okazał się szczęśliwym dla Rogelj. Zdobywczyni drugiego miejsca w piątek, triumfowała w sobotę, wyprzedzając swoją rodaczkę Ursę Bogataj. Spadek o jedną pozycję w stosunku do piątkowego rezultatu zantowała Julie Clair. Ponownie na 7. miejscu znalazła się Kinga Rajda. Pozostałe nasze reprezentantki poprawiły swoje pozycje, plasując się odpowiednio na 20., 26. i 27. miejscu.


  • Źródło: Własne