Johann André Forfang: „Nie mam pojęcia, jak pokonać Słoweńców”

0
690
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Pod koniec sezonu dobre wyniki odnosi coraz częściej Johann André Forfang. Dziś zajął 3. miejsce tuż za dwoma niepokonanymi w tym konkursie Słoweńcami. „Cały czas jest miejsce do poprawy” – ocenił się Norweg.

Piątkowy konkurs należał do Roberta Kranjca. Na drugiej pozycji uplasował się Peter Prevc, który przesunął się po pierwszej rundzie o 4 miejsca, z 6. lokaty na 2. Podium uzupełnił Johann André Forfang, który z Prevcem przegrał o jedyne 0,7 punktu.

Norweg nie okazuje pełni szczęścia i skromnie wypowiada się na temat swoich występów. – „Podobnie jak w czwartek jestem zadowolony z rezultatu, ale cały czas jest miejsce do poprawy. Moje skoki jeszcze nie są perfekcyjne”– stwierdził Forfang.

Reprezentant Norwegii nie kryje podziwu dla swoich słoweńskich rywali – „Nie mam pojęcia, jak pokonać Słoweńców. Przed własną publicznością spisują się bardzo dobrze” – opowiedział.

Jutro zawodnicy powalczą w konkursie indywidualnym, z kolei w niedzielę będzie ostatnia okazja do walki o punkty indywidualne na konto wciąż trwającego sezonu.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska