Stefan Horngacher nowym trenerem reprezentacji Polski!

0
613

Logo SKOKInews.comDzisiaj zakończył się konkurs na nowego trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Komisja Konkursowa w składzie Apoloniusz Tajner, Andrzej Wąsowicz, Andrzej Kozak oraz Adam Małysz zdecydowali, iż nowym szkoleniowcem będzie Austriak Stefan Horngacher.

Po nieudanym dla polskich skoczków sezonie Łukasz Kruczek postanowił zwolnić swoje stanowisko. Dzisiaj dokonano wyboru jego zastępcy. Będzie nim Stefan Horngacher. Austriak w przeszłości uprawiał skoki narciarskie. Swoje pierwsze punkty w Pucharze Świata zdobył 2.12.1990 roku w Lake Placid, zajmując ósme miejsce. Wraz z drużyną wywalczył dwa brązowe medale olimpijskie, dwa złote medale Mistrzostw Świata oraz trzy brązowe. Udało mu się także w sezonie 1990/1991 zająć trzecie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Był także trzeci w 2001 roku w klasyfikacji końcowej cyklu Letniego Grand Prix. Na podium zmagań najwyższej rangi stawał piętnastokrotnie, w tym dwa razy odniósł triumf – w 1991 roku w Taupllitz na skoczni Kulm oraz w 1999 roku na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.

Po zakończeniu kariery został asystentem trenera reprezentacji Austrii. Począwszy od sezonu 2004/2005 pracował w Polsce jako trener kadry B. Doprowadził naszą drużynę na Mistrzostwach Świata Juniorów w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Urbański oraz Wojciech Topór do zdobycia srebrnego medalu. Od sezonu 2006/2007 był szkoleniowcem kadry B Niemiec. Pełnił także funkcję osobistego trenera Martina Schmitta.

Stefanowi Horngacherowi życzymy owocnej współpracy z polskimi skoczkami.


  • Źródło: pzn.pl