Michael Neumayer zakończył karierę

0
2624
fot. Jagoda Przybyła
fot. Jagoda Przybyła

Niemiecki skoczek, Michael Neumayer zdecydował się zakończyć sportową karierę po 16 latach występów w Pucharze Świata.

,,Przez cały sezon próbowałem wszystkiego na co mnie stać, by ponownie móc konkurować z najlepszymi skoczkami świata. Od czasu do czasu, tak jak podczas Turnieju Czterech Skoczni, byłem tego bliski. Jednak podczas ostatnich tygodni stało się jasne, że pomimo moich ambicji, nie jestem zdolny już dłużej skakać na takim poziomie. Decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa. Skoki narciarskie były moją pasją. Spędziłem miło czas i mogłem zdobyć wiele cennych doświadczeń jako skoczek narciarski. Teraz nadeszła chwila, aby się wycofać i skupić na nowych zadaniach. Chciałbym podziękować każdemu, kto wspierał mnie przez te wszystkie lata – sponsorom, fanom a w szczególności mojej rodzinie” – powiedział Michael.

Neumayer nie ma zamiaru całkowicie żegnać się ze skokami narciarskimi. Planuje zostać delegatem technicznym FIS-u. Niewykluczone także, że w przyszłości będzie współpracować z Niemiecką Federacją Narciarską (DSV).

„Przez wiele lat Michael był ważną częścią naszej drużyny. Niemiecka Federacja Narciarska życzy mu wszystkiego dobrego w przyszłości. Drzwi zawsze stoją przed nim otworem” – powiedział Horst Huettel, dyrektor sportowy DSV od skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Michael Neumayer zadebiutował w Pucharze Świata w grudniu 2000 roku i w trakcie swojej kariery trzy razy stanął na podium. Ostatni raz podczas lotów narciarskich w Vikersund, w styczniu 2013 roku. Zajął wtedy wysokie, drugie miejsce.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku, w kanadyjskim Vancouver, zdobył srebrny medal wraz z kolegami w drużynie. Łącznie podczas wszystkich zmagań drużynowych zgromadził 4 medale, w tym jeden w lotach narciarskich.

Najlepszym rezultatem, jaki osiągnął podczas klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, było 9 miejsce w sezonie 2012/2013. W latach 2007/2008 ukończył rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni na 3 pozycji.


• Źródło: www.fis-ski.com

• FOTO: Jagoda Przybyła