Daniel Wenig zakończył karierę

0
684
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

Po zakończeniu sezonu wielu skoczków podejmuje decyzję o zakończeniu kariery sportowej. W tym roku byli już to m.in. Yuta Watase, Michael Neuamyer oraz Marco Grigoli. Do grona skoczków, których nie obejrzymy już w przyszłym roku podczas zmagań dołączył reprezentant Niemiec – Daniel Wenig.

Po sezonie 2015/2016 karierę zdecydowało się zakończyć dwóch niemieckich skoczków – Michael Neumayer oraz Michael Dreher. Do swoich reprezentacyjnych kolegów dołączył ostatnio Daniel Wenig.

Zawodnik ten w sezonie 2014/2015 zdobył 11 punktów w Pucharze Świata. Przez cztery sezony rywalizował w Pucharze Kontynentalnym, a jego najlepszą lokatą w klasyfikacji końcowej tego cyklu była 33. Podczas Mistrzostw Świata juniorów w estońskim Otepaeae w 2011 roku wraz z drużyną stanął na drugim stopniu podium.

„Osoby, które mnie znają, wiedzą, że nie jestem człowiekiem, który dużo mówi. Chciałbym wszystkim bardzo podziękować i ogłosić, że dla mnie nadszedł czas na nowe życie. Kończę sportową karierę, w której wiele się nauczyłem – nie tylko o sporcie, ale również o życiu. Zwiedziłem wiele pięknych miejsc. To był wspaniały czas. Jestem dumny, że mogłem być członkiem reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Teraz czas spojrzeć na nowe horyzonty” – napisał Daniel Wenig.

Zawodnik dodał także, że pozostanie wierny sportowi.


  • Źródło: Facebook
  • FOTO: Katarzyna Satała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here