Justyna Kowalczyk: „Idealny wybór Łukasza”

0
630

LOGO SKOKInews.comNa początku tego tygodnia, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, iż trenerem włoskiej reprezentacji skoczków narciarskich został Łukasz Kruczek, który po tym sezonie przestał pełnić funkcję trenera w polskiej kadrze. Wybór skomentowała najlepsza polska biegaczka – Justyna Kowalczyk.

„Spokojna praca od podstaw w fajnym kraju” – tak Justyna Kowalczyk  skomentowała wybór Łukasza Kruczka, który został nowym trenerem włoskich skoczków.

„Idealny wybór Łukasza! Zero domoroslych ekspertów, spokojna praca od podstaw w fajnym kraju:) Powodzenia!” – napisała we wtorek na Twitterze najlepsza polska biegaczka narciarska.

„Z jego profesjonalizmem i wiedzą, zamierzamy zrestrukturyzować naszą męską drużynę po trudnym sezonie. Naszym aktualnym celem jest osiągnięcie konkurencyjnego poziomu tak szybko, jak to tylko możliwe” – ogłosił Włoski Związek Sportów Zimowych.

Tamtejsza federacja wie, o czym mówi: ostatniej zimy tylko jeden włoski skoczek zdobył punkty w zawodach PŚ. Był to Sebastian Colloredo, który najlepszy wynik – 24. miejsce – osiągnął w grudniu w Nizhnym Tagile.

Miejsce Łukasza Kruczka w polskiej kadrze zajmie Austriak  Stefan Horngacher.


  • Źródło: sport.pl