Konkurs na skoczni w Wiśle dla biegaczy!

0
609
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

Dwa razy do roku mamy możliwość oglądania zmagań najlepszych skoczków na świecie na obiekcie im. Adama Małysza. Tym razem w zawodach na skoczni będą mogli wziąć udział wszyscy czynni fani biegania.

Impreza odbywa się pod nazwą Barbarian Hill. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś, aby znaleźć się na rozbiegu skoczni, tak jak twój fruwający ulubieniec, taki event jest adresowany do Ciebie! Co ciekawe, uczestnicy zawodów będą rywalizowali w odwrotnym kierunku, niż ci, startujący na co dzień w Pucharze Świata. Zadanie będzie polegało na tym, aby pokonać obiekt biegnąc pod górę.

Jak mówią organizatorzy: – „Podbieg pod skocznię im. Adama Małysza w Wiśle figuruje na liście przeszkód Barbarian Race, z którym uczestnicy będą mogli się zmierzyć na początku czerwca w Wiśle. Podbieg ma prawie 35 stopni nachylenia, co stanowi wyzwanie nie tylko dla nowicjuszy, ale też czołowych biegaczy. Jeżeli jeszcze nie jesteś zapisany i obawiasz się tego etapu zawodów, to właśnie okazja dla Ciebie. Możesz sprawdzić się w tym pojedynczym etapie już w sobotę 4. czerwca, kiedy to skocznia narciarska w Wiśle stanie się areną podbiegów. Startujący będą mieli do pokonania około 250 metrów morderczej trasy, która z pewnością odciśnie swoją moc w niejednych nogach. Jest to finalny sprawdzian dla śmiałków, którzy rozpoczną cykl biegów Barbarian Race w Wiśle i zachęta dla tych niezdecydowanych. Z pewnością podjęcie wyzwania będzie niezapomnianym przeżyciem.”

Takie zawody to nie nowość. Wcześniej konkurs wbiegania na skocznię miał miejsce między innymi w Bischofshofen.

Program imprezy:

10:00 – 14:30 wydawanie numerów startowych oraz  przyjmowanie zapisów
15:00 – start pierwszej fali
18:00 – start fali finałowej
18:30 – podsumowanie i wręczenie nagród


Źródło: pzn.pl

FOTO: Katarzyna Satała

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here