Operacja Severina Freunda przebiegła pomyślnie

0
523
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik
Fot. Ewa Korenik

Najlepszy niemiecki skoczek Severin Freund ma za sobą dwa wspaniałe sezony. Ostatni zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, w poprzednim triumfował. Przy takim tempie pracy i tak intensywnym wysiłku fizycznym nietrudno o zaniedbanie nawet drobnych urazów, które niewyleczone mogą wykluczyć z rywalizacji na długi czas. By temu zapobiec lider niemieckiej kadry poddał się niedawno operacji biodra.

W trakcie serii próbnej przed konkursem w Innsbrucku Severin Freund zaliczył upadek. Jego skutki skoczek odczuwał jeszcze do niedawna, dlatego też zdecydował się na operację w Monachium: „Po upadku miałem problemy z biodrem. Przerwa nie przyniosła poprawy. Wręcz przeciwnie. Czułem ból i w związku z tym po konsultacji z lekarzem kadry Markiem Dorfmuellerem postanowiłem rozwiązać ten problem za pomocą operacji” – przyznał Freund.

Według lekarzy wszystko poszło zgodnie z planem i są duże szanse, że Niemiec wróci do formy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego: „Operacja przebiegła bardzo dobrze i była konieczna. Zakładając korzystny proces gojenia Severin powinien rozpocząć rehabilitację w ciągu trzech-czterech tygodni. Do treningów powinien wrócić w ciągu około czterech miesięcy” – wyjaśnił chirurg ortopeda Michael Dienst.

Również trener niemieckiej kadry jest dobrej myśli i ostrzega innych zawodników przed swoim podopiecznym: „Severin może wrócić silniejszy niż wcześniej. W czasie kariery walczył z kilkoma kontuzjami, ale zawsze pokazywał, że może wrócić do wielkiej formy nawet mimo niepełnych przygotowań” – podkreśla Werner Schuster.

Czy operacja nie wpłynie na skoczka negatywnie przekonamy się jednak dopiero w listopadzie – wraz ze startem nowego sezonu zimowego. Na razie Niemca czeka długa przerwa od skakania.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • FOTO: Ewa Korenik

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here