Znamy skład kadry Norwegii na sezon 2016/17!

0
1721
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Wiosna to czas, w którym wśród rozkwitającej przyrody i coraz wyższych temperatur sporty zimowe schodzą na dalszy plan. Jednak od emocji związanych ze skokami narciarskimi odpoczywają tylko kibice, ponieważ to właśnie teraz podejmowane są kluczowe decyzje, od których zależeć będą losy następnego sezonu. Najważniejszą z nich jest rozdzielenie zawodników do poszczególnych kadr. Niedawno poznaliśmy skład kadry norweskiej, która z pewnością jest i będzie jedną z najsilniejszych.

Już wiemy, że decyzją sztabu szkoleniowego w kadrze narodowej znajdzie się sześciu skoczków. Listę otwiera trzeci najlepszy skoczek ubiegłego sezonu Kenneth Gangnes. Pozostali zawodnicy, którzy swoją postawą w Pucharze Świata zasłużyli na to wyróżnienie to: Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Joachim Hauer i Andreas Stjernen. Natomiast jedyną w kadrze narodowej kobietą będzie dobrze dysponowana ostatniej zimy Maren Lundby.

Ze względu na świetne wyniki osiągane zimą przez wymienionych sportowców, wybór nie był trudny: „Wszyscy wytypowani do kadry narodowej zawodnicy w ubiegłym sezonie stali na podium i bardzo nas to cieszy. Jeżeli chodzi o rezultaty, jest znaczna różnica pomiędzy kadrą A i kadrą B, dlatego też nominacje były oczywiste” – wyjaśnia dyrektor sportowy Clas Brede Braathen.

W kadrze B natomiast będzie 17 skoczków oraz tylko jedna skoczkini – Anniken Mork. Zostali oni wybrani na podstawie wyników w Pucharze Świata, Pucharze Kontynentalnym i Norges Cup: „Uważamy, że znaleźliśmy system, który pozwala jak największej liczbie zawodników wykorzystać cały swój potencjał. Dowodem na to jest fakt, że z tej grupy wyszli tacy sportowcy jak Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen oraz Joachim Hauer” – podkreśla Braathen.

A oto pełna lista skoczków, którzy wywalczyli miejsca w poszczególnych kadrach:

Kadra narodowa (A): Kenneth Gangnes, Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Joachim Hauer, Andreas Stjernen; Maren Lundby

Kadra B: Phillip Sjoeen, Halvor Egner Granerud, Joacim Oedegaard Bjoereng, Fredrik Bjerkeengen, Espen Roee, Tom Hilde, Rune Velta, Robert Johansson, Joakim Aune, Robin Pedersen, Are Sumstad, Lars Brodshaug Berger, Christian Ingebrigtsen, Jonas Sloth Sandell, Matias Braathen, Richard Haukedal, Sigurd Nymoen Soeberg; Anniken Mork


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska