Prevc inspiracją do budowy nowych obiektów w Słowenii

0
891

LOGO SKOKInews.comMimo, że Puchar Świata zakończył się ponad miesiąc temu, z wielu Słoweńców emocje do tej pory nie opadły. Po szeregu sukcesów Petera Prevca, jego rodacy są głodni kolejnych sukcesów w przyszłości i z myślą o tym, planują budowę dwóch nowych skoczni w Velenje.

Skocznie będą idealnie przystosowane do treningu dla pań oraz panów, a także, jak najbardziej dla tych mniej zaawansowanych. Obiekty będą miały rozmiary 35 i 55 metrów. Rozpoczęcie ich budowy planowane jest na drugą połowę maja.

Wcześniej został przeprowadzony przetarg, do którego zgłosiło się 5 oferentów, a ostatecznie wygrała firma Velenje Esotech. Wartość inwestycji będzie opiewać na 500 €. Jak powiada serwis siol. net, 110 tysięcy euro ma pochodzić ze środków zewnętrznych,a 60 tysięcy z Fundacji na Rzecz Sportu.

Velenje ma już doświadczenie w kontekście skoczni narciarskich, bowiem mieściły się tam już pewne skocznie, jednak ze względu ma stan techniczny, w 2013 roku zostały zamknięte. Rok później udało się zgromadzić środki na budowę nowych obiektów. Teraz głównym zagadnieniem, którym zajmą się konstruktorzy skoczni będzie zabezpieczenie terenu, gdyż dolna część zeskoku jest bardzo narażona na osuwanie terenu.


Źródło: sportowefakty.wp.pl