Trening polskiej kadry skoczków na siłowni

0
1135
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

W zeszłym tygodniu polska kadra skoczków narciarskich zakończyła kilkudniowe zgrupowania w Szczyrku pod kierunkiem nowego trenera, Austriaka Stefana Horngachera. Tym razem treningi skoczków odbywały się na siłowni.  

„Do Szczyrku przyjechaliśmy w niedzielne popołudnie. W grupie A ćwiczyło siedem osób, a w B sześć – prawie cała kadra z wyjątkiem Kamila Stocha, który dostał rozpiskę indywidualnego planu treningowego. Tym razem nie było zajęć na skoczni. Zawodnicy większość czasu spędzali na siłowni, poświęcili go też na doskonalenie pozycji dojazdowej do progu i aerodynamicznej” – powiedział asystent Horngachera, Grzegorz Sobczyk.

U zawodników widać było dużą motywację. „Część z nich zna austriackiego szkoleniowca z okresu kiedy pracował w Polsce. Młodsi byli pod dużym wrażeniem jego umiejętności przekazywania bogatej wiedzy” – dodał.

W zgrupowaniu uczestniczył również drugi asystent Horngachera Zbigniew Klimowski, który jest łącznikiem między grupami A i B, a także odpowiadający za sprzęt Michal Dolezal, były czeski skoczek narciarski.

Teraz kadra grupy tatrzańskiej trenować uda się na treningi do Zakopanego, a beskidzkiej do Szczyrku. Następne zgrupowanie planowane jest na połowę maja.

W grupie A w Szczyrku trenowali: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Stefan Hula, natomiast w B – Jan Ziobro, Krzysztof Miętus, Przemysław Kantyka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun.


  • Źródło: eurosport.onet.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała