Już wiadomo ilu kibiców obejrzy LGP w Wiśle

0
696

Zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich będzie miało możliwość obejrzeć około 5,5 tysiąca widzów. Odbędą się one w Wiśle – 22 lipca konkurs drużynowy, 23 lipca indywidualny. Taką informację podał wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz.

Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

„Zdecydowaliśmy, że nie dostawimy dodatkowej trybuny. Kibice obejrzą zawody zajmując miejsca siedzące lub stojące. W ten sposób każdy z konkursów będzie mogło obejrzeć około 5,5 tys. widzów. LGP cieszy się nieco mniejszym zainteresowaniem niż Puchar Świata. Nie spodziewamy się kompletów” – dodał.

Letni sezon w skokach narciarskich rozpoczyna się 16 lipca podczas zawodów w Courchevel. Cały cykl LGP 2016 będzie liczył 13 konkursów. Na zakończenie skoczkowie swoje zmagania zaprezentują 2 października w niemieckim Klingenthal.

Skocznia Wisła Malinka jest obecnie remontowana. Deski, które znajdowały się na zeskoku muszą jak najszybciej zostać wymienione. – Prace przy demontażu już się rozpoczęły. Lada dzień do Wisły zostaną przywiezione nowe, głęboko impregnowane deski” – poinformował wiceprezes PZN.

Andrzej Wąsowicz dodał również, że skocznia jako jedyna w Polsce może być wykorzystana do trenowania skoków latem. Najważniejszą rzeczą jest jak najszybsze wykonanie niezbędnych poprawek. Przewidywany koniec prac remontowych to połowa maja.

Rekordzistą skoczni w Wiśle jest reprezentant Austrii Stefan Kraft. W 2013 roku podczas serii kwalifikacyjnej osiągnął on odległość 139 metrów.


• Źródło: sport.tvp.pl

• FOTO: Katarzyna Satała