Jednoosobowe składy Francji na sezon 2016/2017

0
1076
Fot. Katarzyna Satała

Skoki narciarskie we Francji nie cieszą się specjalnym zainteresowaniem ani ze strony kibiców czy sponsorów, ani młodych adeptów tej dyscypliny. Nie dziwi więc fakt, że na sezon 2016/2017 trójkolorowi powołali bardzo okrojone składy kadrowe – zarówno do reprezentacji męskiej, jak i żeńskiej, nominowano po jednej osobie.

Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

Francuski Związek Narciarski ogłosił składy personalne na sezon 2016/2017. Powołanie do kadry A otrzymał jedynie Vincent Descombes Sevoie. 32-latek z Chamonix ubiegłej zimy uplasował się na 28. pozycji w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Na stanowisku trenera kadry narodowej pozostanie na kolejny sezon Gerard Colin. Jednoosobowa będzie także reprezentacja żeńska – tutaj nominację dostała jedynie Julia Clair. Za trening 22-latki odpowiedzialny będzie Damien Maitre.

W kadrze B znalazło się miejsce dla dwóch skoczków i dwóch skoczkiń. W tym gronie są: Ronan Lamy Chappuis, Paul Brasme, Coline Mattel oraz Lea Lemare.  Nieco bardziej obszernie prezentuje się kadra młodzieżowa. Tutaj powołania otrzymali: Mathis Contamine, Jonathan Learoyd, Oceane Avocat Gros, Romane Dieu i Lucile Morat.

Dwaj młodzi francuscy zawodnicy – Noelig Revilliod Blanchard oraz Thomas Roch Dupland, oficjalnie nie zostali zakwalifikowani do żadnej z kadr, jednak mają trenować wraz z reprezentantami grupy A i B.


  •  Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Katarzyna Satała