Dziesięciu reprezentantów Polski wystąpi w Villach!

0
624
Fot. Barbara Kosma
Fot. Barbara Kosma

Już w tym tygodniu na skoczni w austriackim Villach zostanie zainaugurowany nowy cykl zawodów FIS Cup. W pierwszych, międzynarodowych zmaganiach tego lata wystąpi dziesięciu reprezentantów naszego kraju.

Trener Maciej Maciusiak postanowił, iż na najbliższe zawody z cyklu FIS Cup w austriackim Villach uda się dziesięciu reprezentantów Polski, mianowicie Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Dominik Kastelik, Bartłomiej Czyż, Łukasz Bukowski, Damian Skupień, Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela, Krzysztof Leja oraz powracający po długiej przerwie Łukasz Rutkowski.

„Nasze założenie było takie, aby w każdych zawodach FIS Cup startowało siedmiu juniorów oraz trzech seniorów. Do Villach pojedzie pięciu juniorów z kadry, nie będzie tylko Dawida Jarząbka, który w weekend ma ważną imprezę rodzinną.  Pierwotnie na zawody miało pojechać dodatkowo dwóch juniorów spoza kadry: Damian Skupień i  Kacper Stosel, jednak rodzice Kacpra nie podpisali wymaganego oświadczenia, tym samym nie godząc się na wyjazd syna” – powiedział Maciusiak.

Inauguracyjny konkurs z cyklu FIS Cup w sezonie 2016/2017 odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00. W niedzielę rywalizacja rozpocznie się o 10:30.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Barbara Kosma