Reprezentant Polski trzeci w zawodach Carpath Cup w Szczyrku

0
697

Reprezentantki Rosji oraz skoczkowie z Japonii zdominowali piątkową rywalizację w zawodach Carpath Cup w Szczyrku. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Shpyneva, natomiast u mężczyzn najlepszy okazał się Yuken Iwasa. Najlepszy wyniki z reprezentantów Polski osiągnął Damian Skupień z klubu TS Wisła Zakopane, który w piątek stanął na najniższym stopniu podium.

Piątkowy konkurs na skoczni HS-77 w Szczyrku zakończył rywalizację w pierwszej w tym sezonie edycji zawodów z cyklu Carpath Cup. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Rosjanka Anna Shpyneva, a tuż za nią uplasowały się jej rodaczki Glafira Noskova oraz Maria Aleksandrova. Natomiast w zmaganiach mężczyzn triumfował Japończyk Yuken Iwasa, tuż za nim uplasował się jego rodak Riki Kurita, natomiast trzecie miejsce wywalczył Damian Skupień, który dzień wcześniej konkurs ukończył na 11. pozycji.

– „Bywały lepsze zawody w moim wykonaniu. Cały czas mam skoki spóźnione, niestety nie mogę trafić w próg i to jest największy mój błąd. Pracuję nad poprawą tego elementu, jednak nie jest to takie proste, ponieważ od początku skakania mam z tym problem” wyjaśnia zawodnik TS Wisły Zakopane. 

„Dzisiaj wiatr na pewno rozdawał karty, kto miał szczęście ten odleciał, ale większość zawodników miała równe warunki” dodaje. – „Można powiedzieć, że w pierwszej serii miałem szczęście do warunków, natomiast przy drugim skoku były one już gorsze” – ocenia Damian Skupień. – „Zdecydowanie bardziej jestem zadowolony z dzisiejszego konkursu, niż z czwartkowego, ponieważ lepiej skoczyłem i dalej udało się wylądować” – kontynuuje uczeń SMS Szczyrk. „Zdecydowałem się przenieść do Szczyrku, ponieważ obiekty są tutaj lepsze i jest gdzie trenować. Poza tym bardzo lubię skakać na tych skoczniach. W sobotę czekają mnie kolejne zawody, tym razem z cyklu FIS Cup. Chciałbym jutro znaleźć się w „30” i zdobyć jakieś punkty”podsumował 17-latek.


  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • FOTO: PZN.pl