Polka powalczy o punkty FIS Grand Prix w Courchevel!

0
648

Już w najbliższych dniach we francuskim Courchevel zainaugurowany zostanie prestiżowy cykl FIS Grand Prix w skokach narciarskich (15-16 lipca). Wśród uczestników tych zawodów znajdzie się siedmiu Polaków – oprócz sześciu skoczków z Kadry A na starcie zobaczymy też naszą najlepszą zawodniczkę, Kingę Rajdę.

Kinga Rajda ma już za sobą pierwsze starty tego lata i były one bardzo udane. Trzy razy stawała na podium zawodów FIS Cup, w tym dwukrotnie była najlepsza i aktualnie przewodzi klasyfikacji generalnej całego cyklu. Teraz poprzeczka zostanie zawieszona wyżej, ponieważ czeka ją rywalizacja w letnim konkursie najwyższej rangi – FIS Grand Prix w Courchevel na obiekcie normalnym HS-96. Wraz z zawodniczką do Francji pojedzie trener Kadry Kobiet Sławomir Hankus.

Z kolei na starcie zawodów mężczyzn na skoczni dużej HS-132 zobaczymy sześciu naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę i Piotra Żyłę.

We francuskim Courchevel zaplanowano tylko jeden konkurs indywidualny kobiet i jeden mężczyzn – w sobotę, 16 lipca. Poprzedzą go piątkowe (15 lipca) treningi i kwalifikacje.

Program zawodów FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn w Courchevel:

Piątek, 15.07.2016

09:00 – oficjalny trening mężczyzn

11:00 – oficjalny trening kobiet

17:00 – kwalifikacje kobiet

18:00 – kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 16.07.2016

10:00 – seria próbna kobiet

11:00 – pierwsza seria konkursu mężczyzn

17:00 – seria próbna mężczyzn

18:00 – pierwsza seria konkursu mężczyzn


  • Źródło: Alicja Kosman/ Pzn.pl
  • Foto: Alicja Kosman