Polacy zdominowali zawody w Courchevel!

0
644
Flaga Polski

Polacy zdominowali pierwszy tego lata konkurs FIS Grand Prix w skokach narciarskich! We francuskim Courchevel najlepszy okazał się Maciej Kot, który o pięć punktów wyprzedził naszego mistrza olimpijskiego – Kamila Stocha. Na trzecim stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft. Pucharowe punkty zdobyli wszyscy polscy skoczkowie.

Maciej Kot zwyciężył w pierwszych tego lata zawodach FIS Grand Prix. Tym samym do Wisły przyjedzie jako lider klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. – „Fajny weekend, fajny początek i na pewno dodaje nam to takiego kopa do dalszej, ciężkiej pracy. To bardzo miłe i pozytywne dla każdego zawodnika, by startować u siebie, a skakanie w żółtym plastronie jako lider to naprawdę dodatkowa motywacja. Mam nadzieję, że ta koszulka przyniesie mi szczęście i sprawi dużo radości” – komentuje nasz skoczek. – „To udany początek lata dla mnie i dla całej drużyny, bo mieliśmy dwóch zawodników na podium, co w ostatnim czasie rzadko się zdarzało, reszta naszych skoczków też wywalczyła dziś punkty, a do tego Kinga Rajda zdobyła swoje pierwsze punkty w karierze. Fajny weekend, fajny początek i na pewno dodaje nam to takiego kopa do dalszej, ciężkiej pracy” – dodaje.

– „To była dopiero pierwsza okazja, by porównać się z rywalami. Przeczuwałem, że dobrymi skokami stać nas wszystkich na podium, więc nie jest to dla mnie wielkie zaskoczenie. Pozostaje się cieszyć oraz wyciągnąć wnioski z pierwszych zawodów. To dopiero początek lata, a wiadomo, na lato się nie nastawiamy, bo zima jest najważniejsza. Nie ma w nas hurraoptymizmu, tylko trzeba dalej robić swoje i dalej ciężko pracować” – podsumowuje Maciej Kot.

Zawody FIS Grand Prix w Courchevel były bardzo udanym debiutem Stefana Horngachera w roli trenera Kadry Narodowej A w skokach narciarskich. – „To zawsze miło, gdy moi skoczkowie wygrywają zawody, ale osobiście nie skupiam się na tym za bardzo. Patrzę na zadania, które muszę wykonać i najbardziej zależy mi na kontynuowaniu pracy, jaką zaczęliśmy w kwietniu. Chcemy iść dalej do przodu. Oczywiście, takie wyniki jakie dziś uzyskaliśmy są dla nas dobre, bo wzmacniają naszą motywację do dalszej pracy i utwierdzają w przekonaniu, że wszystko układa się zgodnie z planem” – zapewnia trener. Maciej Kot i Kamil Stoch dobrze się dzisiaj zaprezentowali. Skoki nie były perfekcyjne, ale za to na dobrym poziomie i jestem z tego zadowolony. Wszyscy pokazali dziś dobre skoki, takie jak wcześniej oddawali na treningach, co cieszy. Wiemy jednak, że to nie koniec pracy, musimy cały czas się poprawiać i przed nami jeszcze dużo do zrobienia – dodaje szkoleniowiec Kadry Narodowej A.


  • Źródło: pzn.pl / Alicja Kosman
  • FOTO: Alicja Kosman