Stefan Horngacher odkrył karty przed LGP w Wiśle

0
767

Za nami inauguracja tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Podczas rywalizacji we francuskim Courchevel reprezentacja Polski po raz pierwszy zaprezentowała się na zawodach międzynarodowych pod wodzą nowego trenera. Debiut Stefana Horngachera można uznać za udany – aż dwóch Polaków uplasowało się na podium. Kolejnym punktem letnich zmagań będą konkursy w Wiśle (22 i 23 lipca). Polski Związek Narciarski podał listę zawodników, którzy przystąpią do kwalifikacji na skoczni im. Adama Małysza.

Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Na drugi weekend letniej rywalizacji zaplanowano dwa konkursy w Wiśle – w piątek zmagania drużynowe, zaś w sobotę zawody indywidualne. Polska jako gospodarz ma prawo wystawić do czwartkowych kwalifikacji dwunastu zawodników. Będą to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Przemysław Kantyka, Bartłomiej Kłusek, Aleksander Zniszczoł oraz Jan Ziobro.

Dwóch spośród dwunastu polskich skoczków – Maciej Kot i Kamil Stoch, udział w sobotnim konkursie ma zagwarantowany. Zawodnicy ci plasują się na pierwszym i drugim miejscu klasyfikacji łącznej cyklu. Pozostali z licznej grupy Biało – Czerwonych będą musieli powalczyć o awans do sobotnich zmagań. Kwalifikacje do zawodów indywidualnych rozegrane zostaną 21 lipca, o godzinie 18:00.


  •  Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska