LGP w Hinterzarten: Zapowiedź zmagań

0
722
Fot. Wiktoria Ostrowska
Fot. Wiktoria Ostrowska

Już w najbliższy weekend na skoczni w niemieckiej miejscowości Hinterzarten odbędą się trzecie w tym sezonie indywidualne zmagania z cyklu FIS Grand Prix. Na starcie kwalifikacji pojawi się sześciu reprezentantów naszego kraju.

Trzecim przystankiem w kalendarzu cyklu FIS Grand Prix jest niemiecka miejscowość Hinterzarten. Skoczkowie będą rywalizować tam na skoczni Rothaus-Schanze, której rozmiar wynosi 108 metrów, a punkt konstrukcyjny umiejscowiony jest na 95 metrze. Letni rekord tej skoczni 112,5 m. Tę odległość uzyskał Noriaki Kasai podczas zmagań z cyklu FIS Grand Prix, które miały miejsce 6.08.2000 roku.

W Niemczech o punkty powalczy sześciu reprezentantów naszego kraju. Będą to: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka oraz Jakub Wolny.

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej jest Maciej Kot, który zwyciężył w obu konkursach indywidualnych tego lata i ma na swoim koncie 200 punktów. Tuż za nim sklasyfikowany jest Kamil Stoch z dorobkiem 106 punktów. Czołową trójkę uzupełnia Austriak Stefan Kraft, który do tej pory uzbierał 100 punktów. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowani są również: Andreas Wellinger (96 pkt), Anders Fannemel (80 pkt), Michael Hayboeck (79 pkt), Robert Kranjec (72 pkt), Lukas Hlava (46 pkt) oraz ex aequo Gregor Deschwanden, Ryoyu Kobayashi i Peter Prevc (45 pkt). Na 12. pozycji plasuje się Jan Ziobro (36 pkt), którego jednak w Hinterzarten zabraknie. Wśród reprezentantów naszego kraju tego lata punktowali również: Klemens Murańka (18 pkt, 23. miejsce), Jakub Wolny (17 pkt; 25. lokata), Piotr Żyła (15 pkt; 27. pozycja), Andrzej Stękała (10 pkt; 33. miejsce) oraz Dawid Kubacki (9 pkt; 34. lokata). Ze względu na to, iż dwie czołowe lokaty zajmują nasi skoczkowie w Hinterzarten czeka nas wiele, pozytywnych, sportowych emocji.

Jak zaprezentują się Polacy? Kto okaże się najlepszy? Czy ktoś sprawi niespodziankę swoim występem? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w ten weekend!


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska