Skład reprezentacji Norwegii na LGP w Einsiedeln

0
772
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Po zmaganiach z cyklu FIS Grand Prix w Hinterzarten przyszła pora na szwajcarską miejscowość Einsiedeln, w której już w sobotę odbędzie się konkurs indywidualny. Na starcie kwalifikacji zobaczymy pięciu reprezentantów Norwegii.

Zmagania w szwajcarskim Einsiedeln będą czwartymi z cyklu FIS Grand Prix w sezonie 2016/2017. Na starcie piątkowych kwalifikacji zobaczymy pięciu reprezentantów Norwegii. Po raz kolejny nie wystartują czołowi skoczkowie z tego kraju. Do Szwajcarii udadzą się: Tom Hilde, Robert Johansson, Phillip Sjøen, Halvor Egner Granderud oraz Joacim Ødegård Bjøreng.

Aktualnie najwyżej uplasowanym Norwegiem jest Anders Fannemel, który w klasyfikacji generalnej zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 80 pkt. 25. lokatę zajmuje Tom Hilde (26 pkt). Tego lata punktowali również: Johann Andre Forfang (29. pozycja; 22 pkt), Halvor Egner Granderud (36. miejsce; 13 pkt), Robert Johansson (40. lokata; 9 pkt), Andreas Stjernen (43. pozycja; 6 pkt) oraz Phillip Sjøen (45. miejsce; 4 pkt).

Kwalifikacje do konkursu odbędą się w piątek o godzinie 18:00. Zostaną poprzedzone seriami treningowymi o godzinie 14:00. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 18:00.


  • Źródło: skiforbundet.no
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska