LGP w Einsiedeln: Miasto i jego atrakcje

0
1091

Logo SKOKInews.comW tym tygodniu skoczkowie z całego świata będą rywalizować o punkty z cyklu FIS Grand Prix w sezonie 2016/2017 w szwajcarskiej miejscowości Einsideln. Przyjrzyjmy się dokładnie temu, co możemy w tym miejscu zwiedzić.

Einsiedeln jest szwajcarską gminą położoną w kantonie Schwyz. Słynie przede wszystkim z kompleksu skoczni Nationale Sprunganlage. Składa się on z czterech obiektów: Andreas Küttel-Schanze (HS 117, K 105), Simon Ammann-Schanze (HS 77, K 70), Große KPT-Schanze (HS 50, K 45) oraz Kleine KPT-Schanze (HS 28, K 25).

Będąc w Einsiedeln warto również zobaczyć zabytkowe opactwo benedyktynów, które powstało w 934 roku. W XVIII wieku wzniesiono tam również klasztor oraz barokowy kościół. Miejsce to słynie z cudownej statuy Matki Bożej zwaną Czarną Madonną. Aktualnie jest to najważniejsze sanktuarium maryjne w całej Szwajcarii. Warto zobaczyć również Dioramę Betlejem oraz panoramę ukrzyżowania Jezusa.

Można również zrelaksować się nad pobliskim jeziorem Sihlsee. Warto odwiedzić także miejscowe Muzeum Minerałów, czy też Muzeum Pierników.


  • Źródło: wikipedia.pl /einsiedel-torurismus.ch