LGP w Einsiedeln: Analiza faworytów dzisiejszego konkursu

0
655
Fot. Wiktoria Wnętkowska
Fot. Wiktoria Wnętkowska

Na godzinę 18:00 zaplanowano rozpoczęcie dzisiejszego konkursu w Szwajcarskim Einsiedeln. Głównym faworytem do zwycięstwa w dzisiejszych zawodach jest reprezentant Polski – Maciej Kot.

Maciej Kot w trzech konkursach tegorocznego Letniego Grand Prix zdobył 280 punktów. Lider LGP odniósł zwycięstwa w Courchevel i Wiśle, natomiast w Hinterzarten przegrał tylko z Andreasem Wellingerem. W dzisiejszym konkursie Polak będzie głównym faworytem do zdobycia 100 punktów. W walkę o najwyższe lokaty powinni się włączyć również Stefan Kraft, który trzy tegoroczne konkursy Letniego Grand Prix kończył w pierwszej szóstce, a także Kamil Stoch. Polak dwa ostatnie konkursy zakończył kolejno na 10 i 9 miejscu, ale do Einsiedeln nie przyjechał Andreas Wellinger, który wygrał ostatni konkurs oraz Andreas Fannemel. Norweg w Wiśle przegrał tylko z Maciejem Kotem.

Peter Prevc również powinien włączyć się w walkę o zwycięstwo w dzisiejszym konkursie. Słoweniec nie wystąpił w zawodach inaugurujących Letnie Grand Prix w Courchevel, ale dwa kolejne konkursy kończył na piątym i czwartym miejscu. W treningach z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Kubacki.


  • Źródło: Własne