Ruszyła modernizacja Wielkiej Krokwi!

0
771
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

16.08.2016 r. rozpoczęto demontaż zakopiańskiej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza. Wykonany zostanie nowy próg oraz rozbieg, a skoczni zostanie wyposażona w tory lodowe. Koniec prac planowany jest na 15.12.2016 r. Następnie obiekt ubiegać się będzie o czasowa homologację FIS, aby zorganizować Puchar Świata w 2017 roku.

Czwarty przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi zakończył się pomyślnie. Podpisano umowę z firmą Nowator ze Spytkowic. Przypomnijmy, ze trzy wcześniejsze przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wygórowanych warunków finansowych.

„Przetarg został rozstrzygnięty i tydzień temu podpisaliśmy umowę. We wtorek nastąpiło przekazanie placu budowy i rozpoczął się demontaż górnej części Wielkiej Krokwi. Pierwszy etap modernizacji dotyczy prac związanych z przebudową górnego odcinka skoczni. Po rozebraniu starej konstrukcji wylany zostanie betonowy profil pod nowy rozbieg i próg, zamontowane zostaną też tory lodowe. Mimo prac wyciąg krzesełkowy na skoczni jest cały czas czynny i turyści mogą z niego korzystać”  – powiedział Grzegorz Kotowicz.

Dyrektor COS Szczyrk dodał również, iż ta część modernizacji pozwoli na ubieganie się o homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskie.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami FIS-u, którzy przyjadą do Zakopanego, obejrzą prace, dokonają pomiarów i zadecydują o przyznaniu tymczasowej homologacji. Wykonawca zobowiązał się, że zakończy prace do 15 grudnia 2016 roku, ale mam nadzieję, że uda się zakończyć pierwszy etap nawet nieco wcześniej. Kolejny etap modernizacji chcielibyśmy przeprowadzić początkiem 2017 roku. Przebudowana zostanie bula, a następnie Wielką Krokiew pokryje nowy igelit. Będziemy się starali odpowiednio wcześniej ogłosić przetarg na drugi etap modernizacji” – dodał.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Katarzyna Satała