FIS Cup w Hinterzarten: Co nas czeka w ten weekend?

0
770
Fot. Katarzyna Satała
Fot. Katarzyna Satała

Na sobotę i niedzielę zaplanowano po dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn z cyklu FIS Cup. Zawody odbędą się w niemieckiej miejscowości Hinterzarten. Przypomnijmy, że jest to cykl o specyficznej formule, bowiem sezon trwa zarówno w lecie, jak i zimie, a jego koniec przypada w styczniu. 

Jutro odbędą się treningi, seria próbna i w sumie cztery serie konkursowe przeplatane ze sobą – zaczną panie, a po nich wystąpią panowie. W niedzielę schemat będzie taki sam, choć zamiast serii treningowej odbędzie się od razu seria próbna. Niedzielne zmagania zaczną się też wcześniej, bo wczesnym przedpołudniem.

W składzie reprezentacji Polski na FIS Cup w Hinterzarten znalazło się aż dziewięciu skoczków i trzy skoczkinie. Będą to: Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż, Tomasz Pilch Łukasz Bukowski. Trener Maciej Maciusiak dał szansę także takim zawodnikom jak: Stanisław Biela, Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Leja Damian Skupień. Wśród dziewcząt pojawi się oczywiście liderka Kinga Rajda oraz Anna Twardosz i Kamila Karpiel. 

Najlepiej w całym cyklu dotychczas prezentował się Włoch Davide Bresadola, który aktualnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugi jest Jan Ziobro, ale jego w ten weekend nie zobaczymy. Szansę na poprawienie zajmowanej pozycji ma natomiast Dominik Kastelik – obecnie na szóstym miejscu. Bardzo liczymy również na Rajdę, która wygrała dwa konkursy w Szczyrku i jest nazywana wielką nadzieją polskich skoków w wydaniu kobiecym.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Katarzyna Satała