Wypowiedzi najlepszych zawodników sobotniego konkursu z cyklu LPK w Wiśle

0
626

Dzisiaj w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych tu konkursów z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2016/2017. Na podium stanęli: Włoch – Davide Bresadola, Słoweniec – Domen Prevc oraz reprezentant naszego kraju – Jan Ziobro.

Davide Bresadola: „Jestem bardzo usatysfakcjonowany, to moje pierwsze zwycięstwo w zmaganiach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Jestem szczęśliwy, iż jestem w Wiśle i że to właśnie tutaj wygrałem po raz pierwszy. Łukasz Kruczek jest bardzo dobrym trenerem i wspaniałą osobą. Rozpoczęliśmy wspólne treningi w lecie i jestem zadowolony, iż jest moim szkoleniowcem. Mam nadzieję, że będziemy jak najdłużej kontynuować nasza współpracę.”

Domen Prevc: „Nie spodziewałem się tak dobrego rezultatu. Po prostu starałem się oddać dwa dobre skoki. Udało się i jestem zadowolony. Jedyną różnica między Pucharem Świata, a Pucharem Kontynentalnym jest nazwa. Wszystko inne jest takie samo.”

Jan Ziobro: Polscy kibice są najlepsi, przyszliście tutaj dzisiaj licznie. Za to Wam dziękuję. Bez Was tak fajnie by się nie skakało. Wszyscy tutaj dobrze skaczą, nie ma słabych zawodników, także trzeba po prostu robić swoje.”


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Kinga Stanaszek
  • Korespondencja z Wisły: Kinga Stanaszek