Skład Reprezentacji Polski na ostatnie konkursy FIS Grand Prix

0
830

Reprezentacja Polski w skokach narciarskichJuż niebawem, po raz ostatni w tym sezonie będzie można zobaczyć skoki z cyklu FIS Grand Prix. Najlepsi zawodnicy swoje zmagania zakończą na skoczniach w austriackim Hinzenbach (30 września – 1 października) oraz niemieckim Klingenthal (2 października). Wśród skoczków ze światowej czołówki nie zabraknie oczywiście Polaków. Wystąpi ich aż siedmiu na czele z aktualnym liderem FIS Grand Prix – Maciejem Kotem.

26 października Kadra A pod wodzą Stefana Horngachera rozpoczęła zgrupowanie w Planicy, które jest przygotowaniem do ostatnich startów w sezonie letnim. W Słowenii swoją formę przygotowuje siedmiu zawodników: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jakub Wolny i Stefan Hula. Taki sam skład będzie można oglądać podczas zawodów w Hinzenbach i Klingenthal.

Aktualnym liderem, po ośmiu konkursach FIS Grand Prix, jest Maciej Kot. Zgromadził on 380 punktów startując czterokrotnie. Na drugim miejscu uplasował się Niemiec Andreas Wellinger uzyskując 285 punktów, zaś trzeci jest Japończyk Taku Takeuchi (266 punktów). W dziesiątce znalazł się również Kamil Stoch. Obecnie zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 215 punktów.


Źródło: pzn.pl

• FOTO: http://www.skokinews.com/wp-content/uploads/2016/07/Polska.jpg