Już dziś Areopag Sportowy 2016!

0
317

Już dziś odbędzie się Areopag Sportowy pod patronatem Skokinews.com. Panel dyskusyjny o tematyce sportowej, organizowany przez społeczność uczniowską warszawskiego liceum im. Witkacego. W tym roku przypada trzecia edycja tego wydarzenia. Tym razem, uczestnikom Areopagu 30 września w Warszawie przyjdzie debatować o wpływie polityki na sport oraz o przypadkach procederów dopingowych w państwach autorytarnych.

Dzisiaj w auli LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Areopagu Sportowego, czyli panelu dyskusyjnego o tematyce sportowej, nawiązującego także do spraw politycznych, ekonomicznych, społecznych i gospodarczych. W dyskusji wezmą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci szkół wyższych, mający różne zainteresowania i pasje. W 2014 roku pierwsza edycja wydarzenia otrzymała Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „25 lat Wolności”, a w 2015 roku Honorowy Patronat Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Tematem głównym trzeciej edycji AS będzie następujące zagadnienie: „Sport jako narzędzie w rękach polityków”. Goście specjalnie zaproszeni przez Biuro Organizacyjne oraz młodzi dyskutanci z całej Polski będą debatować o wpływie grup rządzących państwami i ważnymi organizacjami politycznymi na świat sportu. Uczestnicy Areopagu będą zastanawiać się, jak bardzo wizerunek kultury fizycznej w XXI wieku jest uzależniony nie od sportowców, ale od prominentnych przywódców. Do czego służy sport – do racjonalnego promowania kraju czy do zmasowanej propagandy? W 2015 roku na Areopagu Sportowym uczestnicy rozmawiali o zjawisku dopingu w sporcie i idąc śladem za tamtą jakże pasjonującą polemiką, w tym roku zdecydowano się podjąć dyskusji o dopingu w państwach autorytarnych, co będzie stanowiło temat poboczny AS 2016. Podczas Areopagowej debaty zostanie przeanalizowany problem nielegalnego wspomagania w wybranych krajach – od państwowego programu dopingu w NRD do niedawno odkrytych procederów w Rosji czy Kenii.

W planach wydarzenia, oprócz panelu dyskusyjnego, są również wykłady w wykonaniu ekspertów, część artystyczna zaprezentowana przez młodzież oraz stanowiska informacyjno-edukacyjne partnerów AS.

Tradycyjnie, osobą prowadzącą Areopagową dyskusję będzie prezes Biura Organizacyjnego AS i pomysłodawca wydarzenia, Hubert Taładaj. Hubert Taładaj jest także dziennikarzem sportowym, współpracującym m. in. ze Skokinews.com, oraz tegorocznym absolwentem LO im. Witkacego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here