Modernizacja Wielkiej Krokwi w pełni. Montowane są już tory lodowe

0
1141

Modernizacja Wielkiej Krokwi w Zakopanem przebiega sprawniej niż zakładano. Kilka dni temu zakończono betonowanie rozbiegu, a zaraz po tym rozpoczęto montaż torów lodowych.

W tej chwili wybetonowany jest już cały rozbieg. Próg ma nowy kąt nachylenia, który wynosi 11 stopni. Kilka dni temu rozpoczął się montaż torów lodowych, a jednocześnie prowadzone są prace nad budową schodów po obu stronach rozbiegu oraz band bezpieczeństwa wraz z oświetleniem. Koniec prac przewidziany jest na okolice połowy listopada. Próba generalna na „nowej” skoczni ma odbyć się w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to odbędą się Mistrzostwa Polski.

W przyszłym roku zaś będzie prowadzony drugi etap modernizacji. Obniżona zostanie bula, a cały zeskok zyska całkowicie nowy profil, który będzie umożliwiał loty na ponad 140 metrów. Zeskok wzbogaci się również o nowy igelit oraz bandy bezpieczeństwa. Po zakończeniu wszystkich prac, Wielka Krokiew zyska pięcioletnią homologację FIS, a Punkt Konstrukcyjny skoczni przesunie się na 125 metr, zaś HS na 140 metr.

Ponadto wkrótce zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy ZSMS Zakopane, Tatrzańskim Związkiem Narciarskim oraz Polskim Związkiem Narciarskim. Ma ona obejmować zakres szkolenia narciarzy, którzy pochodzą z podhalańskich klubów, a są zawodnikami TZN oraz ZSMS Zakopane.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: pzn.pl