Muzyczny prezent dla fanów od ekipy austriackiej

0
733

Z okazji inauguracji zmagań w Pucharze Świata 2016/2017 austriaccy skoczkowie postanowili przygotować dla kibiców nietypową niespodziankę. Podopieczni Heinza Kuttina nagrali, wspólnie ze znanym w Austrii piosenkarzem i kompozytorem, piosenkę „Jump Down Deep”. Utworu można już posłuchać w internecie.

Fot. Aleksandra Wróblewska
Fot. Aleksandra Wróblewska

Z pomysłem zwrócił się do ekipy austriackich skoczków popularny w tym kraju muzyk – Leo Aberer. Według jego zamysłu zawodnicy mieli nagrać prostą, wpadającą w ucho piosenkę, specjalnie dla swoich fanów. Jednak reprezentanci Austrii w skokach narciarskich przystali na tę propozycję pod warunkiem modyfikacji pierwotnych założeń.

„Leo zaproponował, żebyśmy przygotowali jakiś lekki kawałek, którego przyjemnie by się słuchało. Natychmiast oprotestowaliśmy ten pomysł i wprowadziliśmy swoje zmiany. Przez kolejnych kilka tygodni i tak wszyscy będziemy zmuszeni słuchać w kółko 'Last Christmas’, więc chcieliśmy zaprezentować naszym fanom piosenkę, która daje mnóstwo energii i pokazuje ducha naszej drużyny” – wyjaśnił mediom Manuel Fettner.

Utwór „Jump Down Deep” ma być prezentem od ekipy Heinza Kuttina dla wiernych kibiców, którzy od lat nie szczędzą wsparcia swoim ulubieńcom.

„Latem tego roku Leo Aberer zaproponował nam, abyśmy coś wspólnie nagrali. Spodobał nam się pomysł, aby spróbować czegoś nowego. Przede wszystkim to dla nas jednak możliwość dania czegoś od siebie naszym fanom oraz podziękowania im za ich oddanie i doping” – powiedział Michael Hayböck.

Piosenki w wykonaniu reprezentantów Austrii w skokach narciarskich można już posłuchać w internecie. Zawodnicy przygotowali także specjalny teledysk.

„Ten utwór został stworzony według naszego zamysłu. To było dla nas bardzo ważne, byśmy mogli nagrać coś, co spodobałoby się nam samym. Możliwość zaśpiewania 'Jump Down Deep’ to dla nas ogromna frajda i odskocznia od codzienności. Muszę przyznać, że Leo wykonał kawał dobrej roboty, bo zdajemy sobie sprawę, że poziom naszych wokalnych umiejętności nie pozwoliłby nam na dołączenie do Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego” – podsumował promocję piosenki Stefan Kraft.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska