PŚ w Klingenthal: Austriacy zdominowali serię próbną, dobre skoki Polaków

0
669

Zakończyła się seria próbna przed konkursem drużynowym Pucharu Świata w Klingenthal. Gdyby jej wyniki były wiążące, zawody wygraliby Austriacy, którzy zaprezentowali się zdecydowanie najlepiej. Polscy skoczkowie pokazali się z dobrej strony, choć na razie bez błysku. Mimo to, w oficjalnej rywalizacji dałoby to nam drugie miejsce.

W serii próbnej najdalej lądował Stefan Kraft – Austriak osiągnął 140,5 metra. 138 metrów i drugie miejsce wywalczył Manuel Fettner, który ma świetny początek sezonu. Również Hayboeck i Kofler spisali się bardzo dobrze (odpowiednio 5. i 14. lokata). Można zatem śmiało założyć, że to właśnie ich drużyna będzie tutaj głównym faworytem do triumfu. Honor gospodarzy ratowali Markus Eisenbichler (136,5 metra, 3. miejsce) oraz Andreas Wellinger (133,5 metra, 6. miejsce). Severin Freund skoczył dobrze, ale widać było, że zamierza oszczędzać siły na konkurs indywidualny. Czwartą pozycję zajął Peter Prevc, który pewnie ponownie będzie chciał poprowadzić swoją drużynę do podium. Poniżej oczekiwań zaprezentowali się natomiast Norwegowie.

Kamil Stoch i Piotr Żyła uzyskali wyniki 133 i 133,5 metra, co pozwoliło im na zajęcie 8. i 9. lokaty. Maciej Kot, po którym wciąż nie wiemy, czego się spodziewać, skoczył 132 metry i był 12. Czwarty z naszych reprezentantów, Dawid Kubacki, ostatecznie nie przekroczył granicy 130 metrów i wywalczył 19. wynik serii próbnej. Po zsumowaniu wszystkich zdobytych punktów, polska drużyna zdobyła wirtualne drugie miejsce, tuż przed Słowenią. Czy powtórzą to w konkursie?


  • Korespondencja z Klingenthal: Justyna Kowalewska
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska