Skład na Lillehammer bez zmian

0
625
FOTO: Alicja Kosman

W przyszłym tygodniu karuzela Pucharu Świata przeniesie się do norweskiej miejscowości Lillehammer. Podczas zmagań nasz kraj reprezentować będzie tych samych siedmiu zawodników, co we wcześniejszych tegorocznych konkursach.

Trener Stefan Horngacher zadecydował, że na skoczni Lysgaardsbakken w norweskim Lillehammer o pucharowe punkty powalczy tych samych siedmiu skoczków, którzy wystąpili w Ruce i Klingenthal. Są to: Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł.

„Nie odbył się jeszcze żaden konkurs Pucharu Kontynentalnego, pierwszy będzie w tym samym czasie co Puchar Świata w Lillehammer. Chcę kontynuować pracę z tą samą ekipą, a nie wystawiać zawodników w tylko jednym-dwóch konkursach, a potem szybko wymieniać na innych. To młodzi zawodnicy i chcę, by mieli szansę startu także w kolejnych zawodach w Lillehammer” – powiedział szkoleniowiec.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu (16:00) odbędą się w piątek o godzinie 15:30. Start niedzielnych zmagań zaplanowano na 15:00 (kwalifikacje o 13:15).


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Alicja Kosman PZN