Zapowiedź Pucharu Świata w Lillehammer!

0
619

Już dzisiaj rozpoczną się kwalifikacje do Pucharu Świata w Lillehammer. Konkursy w norweskiej miejscowości po ostatnich świetnych występach reprezentantów Polski zapowiadają się emocjonująco.

Do faworytów sobotniego i niedzielnego konkursu Pucharu Świata należy zaliczyć z pewnością Domena Prevca. 17 – letni reprezentant Słowenii w trzech pierwszych zawodach odniósł aż dwa zwycięstwa i prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ.

Do rywalizacji ze Słoweńcem włączą się zapewne Maciej Kot i Kamil Stoch. Kot od początku sezonu prezentuje wysoką wyrównaną formę, ale nie oddał jeszcze dwóch satysfakcjonujących go skoków, które dały by mu miejsce na podium w którymś z konkursów. Lider naszej kadry w pierwszych dwóch konkursach nie zachwycił, ale w kolejnym najpierw wygral kwalifikacje do konkursu indywidualnego, by dzień później odnieść wspólnie z kolegami odnieść po raz pierwszy zwycięstwo w konkursie drużynowym nie na polskiej ziemi.

W konkursie indywidualnym Stoch po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, tuż za Maćkiem Kotem. Obaj reprezentanci Polski w drugiej serii oddali niestety krótsze skoki od rywali i uplasowali się kolejno na czwartym i piątym miejscu.

Świetnie w dotychczasowych konkursach spisywał się Norweg Daniel Andre Tande. Cierpiący na lęk wysokości skoczek w dwóch ostatnich konkursach zajmował drugie miejsca, przegrywał jedynie kolejno z Severinem Freundem i Domenem Prevcem.

Austriacy liczą na wyjątkowo dobrze prezentujących się w pierwszych konkursach Manuela Fettnera i Andreasa Kofflera, a także swojego lidera Stefana Krafta. Najlepszy Austriak poprzedniego sezonu w inauguracyjnym konkursie był dziewiąty, w kolejnym otarł się o podium i zajął czwartą pozycję, by w ostatnich zawodach stanąć na najniższym stopniu podium.

Nie należy zapominać także o Peterze Prevcu. Słoweniec, który zdominował poprzedni sezon Pucharu Świata w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata prowadził po pierwszej serii, by ukończyć rywalizację „dopiero” na trzecim miejscu. W dwóch kolejnych konkursach Prevc zawiódł i nie stanął na podium. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po trzech konkursach zajmuje 7. lokatę.


  • Źródło: Własne