PK w Vikersund: Kolejne zwycięstwo młodego Słoweńca!

0
956

Cene Prevc wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. Za młodym reprezentantem Słowenii na podium znaleźli się Rok Justin i Daniel Huber.

Cene Prevc prowadził już po pierwszej serii. Brat lidera Pucharu Świata w skokach narciarskich wyprzedzał o 6,1 punktu swojego rodaka – Roka Jusina i Austriaka – Eliasa Tollingera o 6,6 punktu. Na kolejnych miejscach po pierwszej serii znaleźli się Tom Hilde, Sebastian Colloredo, Jan Ziobro, Daniel Huber, Pius Paschke, Joakim Aune, Bor Pavlovic. 

Stanisław Biela ze skokiem na odległość 108 metrów uplasował się na 16 pozycji, Jakub Wolny po pierwszej serii konkursowej zajmował 18 miejsce, Krzysztof Biegun – 19, a Bartłomiej Kłusek – 28.

Do drugiej serii konkursowej nie zakwalifikował się Krzysztof Miętus. Skok na odległość 103,5 metra wystarczył na zajęcie 42 pozycji.  Najsłabiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Przemysław Kantyka, który zajął 49 miejsce.

W drugiej serii najdłuższą odległość uzyskał Andre Semenic – 120,5 metra, co pozwoliło Słoweńcowi awansować z 27 na 15 pozycję. Drugi wynik w drugim skoku odnotował Daniel Huber. Austriak dzięki 120 metrom przesunął się z 7 na 3 lokatę. Pierwsze miejsce utrzymał Cene Prevc, a drugie Rok Justin. Obaj Słoweńcy wylądowali na 114,5 metrze. Na wysokie czwarte miejsce z 13 awansował Florian Altenburger z Austrii. Na piątej pozycji rywalizację zakończył Pius Paschke, kolejne lokaty zajęli: Tom Hilde, Sebastian Colloredo, Joakim Aune, Elias Tollinger. Jan Ziobro ostatecznie zakończył zmagania na 10 lokacie.

Stanisław Biela spadł na 21 pozycję,Jakub Wolny na 24, Krzysztof Biegun na 26. Awans w porównaniu do pierwszej serii zanotował jedynie Bartłomiej Kłusek, który przesunął się z 28 na 27 pozycję.


  • Źródło: Własne