PŚ w Lillehammer: Kolejne zwycięstwo młodego Słoweńca, dobry występ Polaków!

0
626

Domen Prevc odniósł trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie Pucharu Świata. Młody reprezentant Słowenii nie miał dzisiaj sobie równych w konkursie w Lillehammer.

Domen Prevc w pierwszej serii oddał skok na odległosć 142,5 metra i miał przewagę nad drugim Danielem Andre Tande 10,1 punktu. Na trzeciej pozycji znajdował się Stefan Kraft, który tracił do Norwega 0,2 punktu. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski. Kamil Stoch ze skokiem na odległość 134,5 metra był czwarty, a kamil Stoch był piąty.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali: Michael Hayboeck, Andreas Stjernen, Robert Johansson, Dawid Kubacki i Severin Freund. 

W drugiej serii prowadzenie utrzymał Domen Prevc. Słoweniec ponownie uzyskał najdłuższą odległość. Tym razem wylądował na 141,5 metrze. Drugiego miejsca nie dał sobie również odebrac Daniel Andre Tande. Norweg skoczył 137,5 metra i stracił do zwycięzcy 10,4 punktu. Z trzeciego miejsca nikomu nie udało się zepchnąć Stefana Krafta. Austriak uzyskał 135,5 metra i o 9 punktów wyprzedził czwartego Stocha.

Maciej Kot skoczył o pół metra dalej od Stocha, ale stracił do lidera naszej kadry 3,9 punktu. Kolejne pozycje w dzisiejszym konkursie w Lillehammer zajęli: Andreas Stjernen, Markus Eisenbichler dzięki świetnemu drugiemu skokowi na odległość 137 metrów. Wciąż formą zachwyca Francuz Vincent Descombes Sevoie. Francuz dzisiaj zakończył zmagania na ósmym miejscu. Dziewiąty był Hayboeck, a dziesiąty drugi z Niemców – Severin Freund.

Dawid Kubacki został ostatecznie sklasyfikowany na trzynastej pozycji. Piotr Żyła zakończył zmagania na szesnastym miejscu, Stefan Hula – 18, Klemens Murańka – 27, Aleksander Zniszczoł – 31.


  • Źródło: Własne