PK w Vikersund: Dublet Słoweńców!

0
729

Anze Semenic wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. Drugie miejsce zajął wczorajszy zwycięzca – Cene Prevc, a trzecie reprezentant gospodarzy – Tom Hilde.

Po pierwszej serii Anze Semenic ze skokiem na odległość 115,5 metra prowadził o 5,7 punktu nad drugim Tomem Hilde, który uzyskał 1,5 metra mniej. Na trzeciej pozycji plasował się wczorajszy zwycięzca – Cene Prevc. Kolejne pozycje po pierwszej serii zajmowali: Joakim Aune, Florian Altenburger, Daniel Huber, Pius Paschke, Jan Ziobro, Elias Tollinger, Sebastian Colloredo.

Jedynie Jakub Wolny uzyskał awans do serii finałowej, Polak po pierwszym skoku plasował się na 17 miejscu, Krzysztof Miętus zajął ostatecznie 33 pozycję, Krzysztof Biegun zakończył zmagania na 37 lokacie, Stanisław Biela – 40, Przemysław Kantyka – 42.

W drugiej serii konkursowej Anze Semenic znów oddał najdłuższy skok, tym razem Słoweniec wylądował na 118 metrze. Na drugą pozycję awansował Cene Prevc, który uzyskał identyczną odległość co Tom Hilde, ale ostatecznie wyprzedził Norwega o 0,2 punktu.

Na czwarte miejsce z szóstego awansował Daniel Huber, Sebastian Colloredo przeskoczył z 10 miejsca na 5. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Florian Altenburger, Elias Tollinger, Jan Ziobro, Pius Paschke i Halvor Egner Granerud. Jakub Wolny ostatecznie zajął 26 miejsce.


  • Źródło: Własne