Jakub Kot dla Skokinews.com: Trzeba wyrzucić z siebie radość. „Musimy być zadowoleni z tego, że znaleźliśmy złoty środek”

0
761

Jakub Kot specjalnie dla Skokinews.com podsumował występ naszych reprezentantów w Lillehammer, a także powiedział o swoich celach na trwający sezon.

Skokinews.com: Jak ocenisz występ naszych reprezentantów w Pucharze Świata w Lillehammer?

Jakub Kot: „Już w pierwszym konkursie w Lillehammer Pokazaliśmy, że jesteśmy blisko. W drugim dniu wszystko poszło po naszej myśli. W skokach narciarskich, tak jak w każdym sporcie, trzeba mieć swój dzień”

Skokinews.com: Maciej Kot w wywiadzie po konkursie stwierdził, że Stefan Horngacher jest zdania, że takie wyniki jak w Lillehammer powinny być dla naszych reprezentantów normą i nie powinniśmy zbytnio się tym emocjonować. Zgodzisz się z tym?

Jakub Kot: „Jednak nie ma co ukrywać trzeba się cieszyć z miejsca na podium, czy zwycięstwa. Trzeba wyrzucić z siebie radość. Musimy być zadowoleni z tego, że znaleźliśmy złoty środek. Radość jest wskazana, zwłaszcza, gdy osiągnęliśmy sukces. Obyśmy oglądali jak najczęściej Polaków na podium. Trudno jest przewidzieć jakie wyniki osiągniemy w kolejnych konkursach. Dawid Kubacki dobija się do pierwszej „10”, a Piotr Żyła oddaje coraz dłuższe skoki”

Skokinews.com: Czy uważasz, ze słabsza dyspozycja Freunda czy Prevca pomogła Polakom w odniesieniu takiego sukcesu?

Jakub Kot: „Każdy ma gorszy sezon. Jeden zawodnik zgubi formę, ktoś inny nagle wystrzeli. W sporcie zdarzają się gorsze dni. Nie wydaj mi się, aby Freund i Prevc mieli teraz gorszy okres. Zajmowali w tym sezonie już miejsca na podium, Freund nawet wygrał”

Skokinews.com: W Pucharze Świata startuje Domen Prevc i Peter Prevc, a wiadomo, że w Engelbergu do braci dołączy Cene Precv po świetnych występach w Pucharze Kontynentalnym. Kiedy zobaczymy dwóch braci Kotów w Pucharze Świata?

Jakub Kot: „Śledzę sytuację w skokach narciarskich. Wiadomo, że chciałbym wystąpić w Pucharze Świata, ale można uznać, że pociąg już mi odjechał. Nowinki techniczne tak poszły do przodu, że nie mam możliwości dogonić czołówki. Obecnie potrzeba sztabu szkoleniowego, w tym fizjoterapeuty itp. W moim przypadku jest to nie do odrobienia. Cały czas trenuje, chce być w formie, ale pewnej granicy już nie przeskoczę”

Skokinews.com: Jakie są twoje cele na ten sezon?

Jakub Kot: „Fizycznie czuję się super. Szkoda, że skocznia w Zakopanem jest jeszcze nieprzygotowana. Celem jest zaprezentowanie się na Mistrzostwach Polski, udział w zawodach FIS CUP w Wiśle oraz Uniwersjada”

Skokinews.com: Dzięki za wypowiedź, życzę realizacji celów i występu w obecnym sezonie Pucharu Świata.

Jakub Kot: Dzięki


  • Źródło: Własne