Przemysław Kantyka dla Skokinews.com: „Nie zrealizowałem założonych przez siebie celów”

0
638

W weekend odbyły się dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. Udział w rywalizacji wziął między innymi Przemysław kantyka z którym porozmawialiśmy dzisiaj o jego występie.

Przemysław Kantyka nie był zadowolony ze swoich występów w Vikersund. Reprezentant Polski jest pewny, że w tym sezonie stać go na zdecydowanie więcej.

Skokinews.com: Jak ocenisz swoją postawę podczas konkursów w Vikersund?

Przemysław Kantyka: „Nie zrealizowałem założonych przez siebie celów. Nie udało mi się przełożyć dyspozycji z treningów na konkursy Pucharu Kontynentalnego”

Skokinews.com: Problem tkwi w twoim wypadku w pewności siebie i przełożeniu formy z treningów i kwalifikacji na konkursy.

Przemysław Kantyka: Zgadza się, musze popracować nad powtarzalnością. W drugim konkursie skok był bardziej udany niż w sobotę”

Skokinews.com: Zgadza się, straciłeś 3,8 punktu do 30 zawodnika, czyli nieco ponad 2 metry. Jeżeli chodzi o odległość to twój skok był w pierwszej dwudziestce najdłuższych w pierwszej serii. Czyli wpływ na brak awansu miał wiatr i przesuwanie belek?

Przemysław Kantyka: „Nie można zwalać wszystkiego na belki i wiatr, skok mógł być lepszy, wtedy nie byłoby problemu.”

Skokinews.com: Czy wyniki Kamila Stocha i Macieja Kota wpływają na was pozytywnie?

Przemysław Kantyka: „Oczywiście, pokazują nam, że również możemy odnosić sukcesy

Skokinews.com: Czy zobaczymy Ciebie w obecnym sezonie w Pucharze Świata?

Przemysław Kantyka: „Liczę na to, że dostanę szansę. W przeszłości już taką otrzymywałem, ale nie do końca ją wykorzystałem”

Skoinews.com: Dzięki za rozmowę, powodzenia w dlaszych konkursach Pucharu Kontynentalnego, liczę że zobacyzmy Cię w obecnym sezonie w Pucharze Świata.

Przemysław Kantyka: „Dzięki”


  • Źródło: Własne