Noriaki Kasai chce skakać jeszcze 10 lat!

0
590

Noriaki Kasai mimo słabszej formy na początku obecnego sezonu nie wycofuje się z wcześniejszych zapowiedzi, że będzie czynnym skoczkiem narciarskim do 2026 roku. 

Rodzinne Miasto Japończyka – Sapporo stara się o organizację Igrzyska Olimpijskich w 2026 roku. Noriaki Kasai wystąpił już na najważniejszej imprezie zimowej w 1998 roku, ale zabrakło go w zwycięskim składzie. Podrażniło to ambicje najstarszego aktywnego zawodnika w Pucharze Świata, którego celem jest złoto olimpijskie.

Noriaki Kasai na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku w Sochi zdobył srebrny medal w indywidualnej rywalizacji na dużej skoczni. Przegrał z Kamilem Stochem.

„Kiedy w 1998 roku Japonia organizowała igrzyska w Nagano myślałem, że to będzie jedyna olimpiada w moim kraju organizowana za mojego życia. Jeżeli jednak Sapporo otrzyma prawa organizacji igrzysk w 2026 roku to chcę tam być, mimo że będę miał już wtedy 54 lata. To miasto w którym mieszkam i nie odpuszczę” – powiedział Noriaki Kasai w wywiadzie udzielonym dla Zugerzeitung.ch.


  • Źródło: Zugerzeitung.ch
  • FOTO: skijumping.pl