Już dziś Mistrzostwa Polski w Zakopanem!

0
625

Tradycyjnie w drugim dniu świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia polscy skoczkowie narciarscy wezmą udział w Konkursie Świątecznym – Mistrzostwach Polski Seniorów. Tym razem zostanie on zorganizowany na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem (HS-134). W świątecznej rywalizacji udział wezmą najlepsi polscy zawodnicy (zabraknie tylko skoczków, którzy wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu), a mistrzowskiego tytułu z marca 2016 roku bronić będzie Maciej Kot. Kibice będą mogli obejrzeć zawody na żywo z trybun skoczni, a także za pośrednictwem Telewizji Polskiej.

Konkurs Świąteczny Mistrzostw Polski będzie dla trenerów ostatnim momentem przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni, aby porównać formę naszych reprezentantów. Na starcie zawodów zobaczymy najlepszych polskich skoczków narciarskich, którzy znakomicie rozpoczęli sezon zimowych zmagań w Pucharze Świata.

W poniedziałek, 26 grudnia 2016 roku skoczkowie wezmą udział w serii próbnej, która rozpocznie się o godzinie 12:45. Start pierwszej serii konkursu indywidualnego Mistrzostw Polski Seniorów zaplanowano na godzinę 13:45. Tytułu mistrza Polski wywalczonego na skoczni w Wiśle Malince bronić będzie Maciej Kot, który w marcu 2016 roku po bardzo emocjonującym konkursie pokonał srebrnego medalistę Stefana Hulę o zaledwie 0,5 punktu, a trzeciego zawodnika dnia – Kamila Stocha o 0,7 punktu.

Organizatorzy nie będą sprzedawać biletów na świąteczne Mistrzostwa Polski. Natomiast obowiązywać będą standardowe opłaty za wejście na obiekt, które pobiera Centralny Ośrodek Sportu. Dla kibiców skoków narciarskich, którzy nie będą mogli w tym dniu odwiedzić Zakopanego jest bardzo dobra wiadomość – transmisję z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska. Pierwsza seria będzie pokazywana w TVP Sport, druga w TVP Sport oraz TVP1.

Na liście startowej jest 37 skoczków z Polski i Czech. Z powodu choroby zabraknie niestety Kamila Stocha.


  • Źródło: pzn.pl / Alicja Kosman