Znamy Mistrza Polski w skokach narciarskich!

0
680

Piotr Żyła został mistrzem Polski w skokach narciarskich. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, a na trzecim Maciej Kot.

Po pierwszej serii prowadził Piotr Żyła, który skoczył na odległość 127,5 metra. Drugi był Stefan Hula, który uzyskał metr mniej. Trzecią lokatę po pierwszej serii zajmował Dawid Kubacki – 124 metry. Czwarty był Klemens Murańka – 125 metrów. Na piątej pozycji plasował się Jan Ziobro – 122,5 metra. Maciej Kot – absolutny faworyt zajmował dopiero 6 pozycję (120 metrów).

Piotr Żyła w drugiej serii uzyskał 135 metrów i to wystarczyło do Mistrzostwa Polski. Dawid Kubacki pofrunął 138 metrów i przegrał o 3,3 punktu ze zwycięzcą. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Kot. Najwyżej sklasyfikowany Polak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata poszybował na odległość 139 metrów. Kapitalny skok w drugiej serii oddał też Jan Ziobro. Zakopiańczyk poleciał na 136 metr i zajął czwarte miejsce. Piąte miejsce zajął Stefan Hula, w drugiej serii uzyskał 128 metrów, a szóste Klemens Murańka – 127 metrów.

 


  • Źródło: Własne