Dawid Kubacki: „Walka, którą mieliśmy dzisiaj była na wysokim poziomie”

0
741

Wczoraj na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem przeżywaliśmy emocje związane ze świątecznym konkursem Mistrzostw Polski. Na drugim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, który oddał skoki na odległość 124 m oraz 138 m i uzbierał 270,1 pkt.

Dawid Kubacki przyznał, że jest bardzo zadowolony ze zdobytego trofeum. Zwrócił także uwagę na walkę, która miała miejsce podczas krajowego czempionatu.

„Bardzo liczy się ta walka, którą mieliśmy dzisiaj, bo ona była na wysokim poziomie i to jest coś, co daje takiego pozytywnego kopa do dalszej pracy” – powiedział. Dodał także, iż takie zawody są świetną częścią planu treningowego.

Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane stwierdził również, że stać go na dobre skoki, o czym doskonale wie i będzie to wykorzystywał podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Kubacki wyraził również swoją opinię na temat tego prestiżowego Turnieju.

„Z jednej strony Turniej jest bardzo medialną imprezą. Ale z drugiej są to zawody Pucharu Świata jak każde inne i to samo trzeba robić, więc ja raczej tą ścieżką pójdę, że to są normalne zawody, gdzie trzeba normalnie skakać, nie napalać się, gdyż to nie przynosi dobrych efektów” – stwierdził.

Dzięki Świętom Bożego Narodzenia skoczkowie mieli okazję odetchnąć od skoków. Jak przyznał reprezentant Polski, ta przerwa w zupełności wystarczyła.

„Bardzo dużo tej przerwy nam nie trzeba, jeśli chodzi o same skoki. Wiadomo, że trening w naszym przypadku to jest rzecz, którą robimy 365 dni w roku. Ten tryb treningowy w jakimś sensie daje wypoczynek” – zakończył.


  • Źródło: Własne
  • Korespondencja z Zakopanego: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska