Obecna sytuacja w Pucharze Świata!

0
728

Domen Prevc utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajmuje Daniel Andre Tande, a trzecie Stefan Kraft.

Młody reprezentant Słowenii zajął dzisiaj dopiero 26 miejsce w w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni traci do prowadzącego Stefana Krafta już ponad 50 punktów. W klasyfikacji Pucharu Świata Domen Prevc wyprzedza Daniela Andre Tande o 113 punktów. Norweg dzisiaj był czwarty i zyskał do 17 – latka 45 oczek.

Stefan Kraft traci już tylko jeden punkt do Daniela Andre Tande. Austriak dzięki zwycięstwu odrobił 50 punktów do Norwega i 95 do Prevca. Czwarty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Kamil Stoch zyskał 30 punktów do Tande i 75 do Słoweńca. Polak traci do trzeciego Krafta tylko 28 oczek.

Markus Eisenbichler dzisiaj zajął szóste miejsce i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się na piątej lokacie – najwyższej z Niemców. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów traci do Polaka 96 punktów (309 punktów). Maciej Kot, który w Obersdorfie był 12, spadł o jedno oczko na szóste miejsce. Eisenblchler wyprzedza naszego reprezentanta o zaledwie dwa punkty.

Siódmy w klasyfikacji generalnej – Manuel Fettner traci z kolei 1 punkt do Macieja Kota. Austriak dzisiaj ukończył zmagania na piątej pozycji. Lokatę niżej sklasyfikowany jest Michel Hayboeck, który traci do Fettnera trzy oczka.

Dopiero na dziewiątym miejscu znajduje się Severin Freund. Niemiec zajął dzisiaj 20 miejsce. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów do piątego Eisenbichlera traci tylko 10 punktów. Pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zamyka – Andreas Koffler – 238 punktów.

Na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się Piotr Żyła. Polak zgromadził w dotychczasowych konkursach 141 punktów, dwie lokaty niżej, ze stratą 9 punktów sklasyfikowany jest Dawid Kubacki. Stefan Hula jest 24 (70 punktów), Aleksander Zniszczoł – 39 (9 punktów), Klemens Murańka – 45 (4 punkty).


  • Źródło: Własne