Skład Polaków na FIS Cup w Zakopanem

0
704

Już w najbliższym weekend Stolica Polskich Tatr będzie miała okazję gościć skoczków z całego świata, którzy przyjadą, aby powalczyć między sobą na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza o punkty z cyklu FIS Cup. Wśród nich zobaczymy aż dwudziestu reprezentantów naszego kraju.

W ten weekend skoczkowie z całego świata przybędą do Zakopanego, aby rywalizować w zmaganiach z cyklu FIS Cup na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi. Decyzją trenera Macieja Maciusiaka, na starcie pojawi się aż dwudziestu reprezentantów naszego kraju. Będzie to dziewięciu kadrowiczów, mianowicie Bartosz Czyż, Dawid Jarząbek, Łukasz Bukowski, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Krzysztof Miętus i Przemysław Kantyka oraz jedenastu spoza kadry – Łukasz Rutkowski, Krzysztof Leja, Jakub Kot, Stanisław Biela, Jakub Jurosz, Artur Kukuła, Damian Skupień, Kacper Juroszek, Dawid Krupa, Szymon Jojko i Mateusz Staszel.

W sobotę skoczkowie wypróbują skocznię podczas oficjalnego treningu o 9:30. Na 11:30 przewidziano start pierwszej serii konkursowej. W niedzielę konkurs planowo ma rozpocząć się o 10:30. Zostanie poprzedzony serią próbną o 9:00.


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek