27 urodziny Gregora Schlierenzauera!

0
725

Dziś swoje święto obchodzi jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny, Gregor Schlierenzauer. Austriak świętuje swoje 27 urodziny.

W tym roku Gregor Schlierenzauer nie sprawił sobie prezentu na urodziny. Austriak dwukrotnie dzień przed swoim świętem cieszył się ze zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni, jednak w tym roku z udziału w tej prestiżowej imprezie wykluczyła go kontuzja. W zeszłym roku przedwcześnie wycofał się z dalszych startów w Pucharze Świata, a w marcu nabawił się kontuzji, która pokrzyżowała mu plany w przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Mistrz Świata z Oslo z 2011 roku, Mistrz Świata w Lotach z 2008 roku z Obersdorfu, dwukrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, a także dwukrotny indywidualny medalista olimpijski indywidualnie i drużynowo na swoim koncie nie może pochwalić się tylko indywidualnym złotem z Igrzysk Olimpijskich. Jednak już w przyszłym roku będzie miał okazję to zmienić. By tego dokonać musi wrócić na skocznię, a to wiąże się z powrotem do zdrowia, i tego należy mu życzyć z okazji urodzin!


  • Źródło: Własne