Alexander Hayböck dla SKOKInews.com: „Moja forma jest dobra, ale nie potrafię jej wykorzystać w zawodach”

0
454
fot.Kinga Stanaszek

Dzisiaj w Stolicy Polskich Tatr odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych tu konkursów z cyklu FIS Cup. Na starcie mogliśmy zobaczyć stu zawodników. Wśród nich był reprezentant Austrii – Alexander Hayböck, który w ostatecznym rozrachunku zajął 31. pozycję.

Alexander Hayböck w specjalnej wypowiedzi dla serwisu SKOKInews.com ocenił oddane przez siebie podczas dzisiejszych zmagań skoki.

„Moje skoki były nawet takie, jak się spodziewałem. Moja forma jest dobra, ale nie potrafię jej wykorzystać w zawodach. Dlatego nie jestem dzisiaj w pełni usatysfakcjonowany” – skomentował.

Zawodnik dodał również, iż warunki na skoczni były w porządku, mimo, że czasami wiatr wiał z boku. W ocenie Austriaka zmagania były uczciwe.

Zapytaliśmy również o plany reprezentanta klubu UVB Hinzenbach – Oberoesterreich na najbliższa przyszłość.

„Ostatnio często myślę o studiowaniu. Zobaczymy, jak pójdzie mi reszta sezonu. Może rozpocznę naukę i skończę ze skokami, ale o tym zdecyduję później” – zdradził.

Skoczek zakończył swą wypowiedź stwierdzeniem, iż to dla niego przyjemność być w Zakopanem co roku. Bardzo lubi Wielką Krokiew, która jest perfekcyjnie przygotowana. Do zalet zaliczył również panującą obecnie w Stolicy Polskich Tatr zimę. Dodał, że zawsze spotyka w Polsce wspaniałych ludzi.


  • Źródło: Własne
  • Rozmawiała w Zakopanem: Kinga Stanaszek
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here