Dawid Jarząbek dla skokinews.com: „Traktuje Młodzieżowe Mistrzostwa Świata poważniej od poprzednich zawodów”

0
686

Dawid Jarząbek w ostatnich konkursach Fis Cup w Zakopanem zajął 40 i 14 miejsce, a wczoraj został powołany do kadry na Mistrzostwa Świata Juniorów. Młody reprezentant Polski podsumował dla nas swój występ w zawodach Fis Cup, a także skomentował powołanie na MŚJ.

Dawid Jarząbek powiedział nam także o swoich planach na 2017 rok jeżeli chodzi o skoki narciarskie, a także wspomniał o swoim największym sukcesie w zakończonym 2016 roku.

skokinews.com: Jak podsumujesz swój występ w Konkursach Fis Cup w Zakopanem? W pierwszym konkursie byłeś 40, a w drugim 14, popełniłeś w sobotę jakiś błąd, czy w niedzielę byłeś w zdecydowanie lepszej dyspozycji?

Dawid Jarząbek: „W pierwszym konkursie miałem problem,  spóźniałem skoki, ponieważ skakaliśmy na K 70 w Lotos Cup-ie, ale stać mnie było na pewno na lepsze próby. W niedziele skoki były dobre, myślę ze moja forma idzie ku dobremu”

skokinews.com: Jakie masz plany na 2017 rok jeżeli chodzi o skoki narciarskie?

Dawid Jarząbek: „Muszę się skupić na powtarzalności i jak skoki będą ok to wyniki też będą na razie nie mam jakichś większych planów”

skokinews.com: Co uznasz za swój największy sukces w 2016 roku?

Dawid Jarząbek: „Za największy sukces w 2016 roku uważam 10 miejsce w zawodach Fis Cup w Rasnow”

skokinews.com: Jak się czujesz będąc powołanym na Mistrzostwa Świata Juniorów? Spodziewałeś się tej decyzji trenera?

Dawid Jarząbek: „Myślę że w lecie się tego nie spodziewałem, skakałem słabiej, z ale początkiem sezonu zimowego wiedziałem ze stać mnie na dobre skoki”

skokinews.com: Czujesz z tego powodu większą satysfakcje niż z powołań na dotychczasowe zawody?

Dawid Jarząbek: „Traktuje Młodzieżowe Mistrzostwa Świata poważniej od poprzednich zawodów, na które zostawałem powoływany, ale na ten czas skupiam się na skokach i najbliższych zawodach”

skokinews.com: Czego możemy Ci życzyć w 2017 roku?

Dawid Jarząbek: „Powodzenia i dalekich lotów”


  • Źródło: Własne
  • Foto: Wiktoria Wnętkowska