Jakub Kot dla Skokinews.com: „Moim gwoździem programu będzie Uniwersjada, rozpocznie się 29 stycznia. Liczę na jak najlepszy występ”

0
658

W sobotę i niedzielę odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem konkursy z cyklu FIS Cup. Swój występ skomentował dla nas Jakub Kot.

Polski skoczek narciarski poinformował nas również o swoich planach jeżeli chodzi o starty w 2017 roku.

Skokinews.com: Jak ocenisz swój występ w konkursach na Wielkiej Krokwi?

Jakub Kot: „Miałem nadzieję, że lepiej to będzie wyglądało. W pierwszym konkursie przydarzył mi się upadek

Skokinews.com: Jak ocenisz występ całej naszej reprezentacji w Zakopanem?

Jakub Kot: „Teraz Fis Cup robi się prawie jak Puchar Kontynentalny. Udział wzięło 100 skoczków, oglądaliśmy takich zawodników jak Diethart, Deschwanden. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, Austriacy i Słoweńcy mają w swoich szeregach bardzo mocnych zawodników. W pierwszym konkursie Andrzej Stękała wywalczył miejsce na podium, w drugim konkursie awansował z 27 pozycji na 11. Dobrze zaprezentował się także Dominik Kastelik. Trzeba wziąć pod uwagę, że mieliśmy 20 skoczków, a jednak ciężko było o punkty, co potwierdza wysoki poziom zawodów”.

Skokinews.com: Niedługo rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów, jakie szanse dajesz naszym zawodnikom?

Jakub Kot: „Ciężko mi stwierdzić, gdyż nie znam składów innych reprezentacji. Mistrzostwa Świata Juniorów mają to do siebie, że zawsze jest jakiś murowany faworyt, który jednak nie zdobywa tego złotego medalu. Co roku mamy mocny skład na Mistrzostwa Świata Juniorów, powinniśmy powalczyć o medale”

Skokinews.com: Jakie masz plany na 2017 rok? W jakich zawodach planujesz wziąć udział w tym roku?

Jakub Kot: „Do niedzieli jestem w Wiśle, pomagam w przygotowaniach do Pucharu Świata, za tydzień będę uczestniczył w przygotowaniach do Pucharu Świata w Zakopanem. Przez dwa tygodnie będę wyłączony z treningów, ale nie mam do nikogo pretensji. Moim gwoździem programu będzie Uniwersjada, rozpocznie się 29 stycznia. Liczę na jak najlepszy występ.”


  • Źródło: Własne