Paweł Wąsek dla skokinews.com: „Chce skakać coraz lepiej żeby po sezonie dalej być zawodnikiem którejś z kadr narodowych”

0
715

Paweł Wąsek wczoraj dostał powołanie na Mistrzostwa Świata Juniorów. Młody reprezentant Polski udzielił nam specjalnej wypowiedzi, w której podsumował konkursy Fis Cup na Wielkiej Krokwi, a także kwestię powołania na MŚJ. Powiedział nam również o swoich planach na 2017 rok.

skokinews.com: Jak podsumujesz swój występ w konkursach Fis Cup na Wielkiej Krokwi, czy jesteś z nich usatysfakcjonowany?

Paweł Wąsek: „Moje skoki były całkiem niezłe niestety do Zakopanego przyjechałem przeziębiony przez co nie mogłem w pełni siły skakać dlatego tez odpuszczałem serie próbne żeby tylko nie pogorszyć choroby”

skokinews.com: Utrzymałeś prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu Fis Cup. Drugi w klasyfikacji generalnej Stefan Huber i trzeci Aljaz Osterc będą od następnych konkursów występować w Pucharze Kontynentalnym. Czyli twój największy rywal Davide Bresadola traci do ciebie ponad 100 punktów. Czujesz satysfakcję, że możesz wygrać cały cykl?

Paweł Wąsek: „Do końca całego cyklu pozostały 4 konkursy na których nie wystartuje ponieważ odbędą się one w Ameryce i Japonii i są to zbyt drogie wyjazdy by tam jechać wiec jeszcze dużo się może zmienić w klasyfikacji generalnej. Gdyby jednak udało mi się wygrać klasyfikację generalną byłbym oczywiście bardzo szczęśliwy byłby to dla mnie jakiś kolejny mały sukces”

skokinews.com: Chciałbyś jeszcze w tym sezonie otrzymać powołanie na Puchar Kontynentalny?

Paweł Wąsek: „Oczywiście chciałbym jeździć na każde zawody ale na razie muszę poprawić swoje skoki bym miał taką szanse, teraz jest Puchar Świata w Wiśle, na który możemy wystawić 12 zawodników dzięki temu znajdzie się dla mnie miejsce na puchar kontynentalny w Ga-Pa”

skokinews.com: Jak ocenisz atmosferę panującą na Wielkiej Krokwi?

Paweł Wąsek: „Wiadomo fis cup nie budzi takiego zainteresowania skokami wśród kibiców i większość ludzi która nie śledzi wyników w internecie, nie żyje skokami na co dzień po prostu nie ma w ogóle pojęcia o tych zawodach dlatego tez na tych zawodach pojawiło się tylko kilkanaście kibiców”

skokinews.com: Jakie masz plany na 2017 rok jeżeli chodzi o skoki narciarskie?

Paweł Wąsek: „Chce skakać coraz lepiej żeby po sezonie dalej być zawodnikiem którejś z kadr narodowych”

skokinews.com: Jak się czujesz będąc powołanym na Mistrzostwa Świata Juniorów? Spodziewałeś się tej decyzji trenera? Czujesz z tego powodu większą satysfakcje niż z powołań na dotychczasowe zawody?

Paweł Wąsek: „Jestem bardzo zadowolony ze udało mi się dostać na MŚJ, w głębi serca od początku miałem nadzieje ze uda mi się dostać na te zawody, odbywają się one tylko raz na rok wiec cieszę się szczególnie w przypadku innych konkursów, gdy nie dostanę się na jedne zawsze jest szansa dostać się na drugie, które odbywają się praktycznie co tydzień”


  • Źródło: Własne