24. urodziny Pascala Kälina

0
793

W dniu dzisiejszym swoje 24. urodziny świętuje szwajcarski skoczek Pascal Kälin. Kibicom skoków narciarskich jest on dość dobrze znany, mimo że nie odnosi większych sukcesów.

Kälin urodził się 11 stycznia 1993 roku. Reprezentuje klub SC Einsiedeln. W Pucharze Świata zadebiutował w 2013 roku w Oslo gdzie zajął 49 lokatę. Wcześniej trzykrotnie brał udział w kwalifikacjach do konkursów w Engelbergu, Klingenthal i Trondheim ale nie udawało mu się awansować do konkursu.

Pierwsze punkty do Pucharu Świata zdobył w 2013 roku w Engelbergu. Zajął wówczas 30 miejsce.  Od tamtej pory kilkanaście razy startował w kwalifikacjach do różnych zawodów ale ani razu nie udało mu się zapunktować. W tym sezonie mogliśmy go widzieć tylko raz, w kwalifikacjach do pierwszego konkursu w Engelbergu których nie przebrnął.

Jego rekord życiowy jest dość skromny – wynosi 158 m. Skoczył tyle w Kulm/Bad Mitterndorf 10 stycznia 2014 roku.

Jak dotąd jego największym osiągnięciem jest zajęcie 9 miejsca w LGP w Niżnym Tagile. Miało to miejsce w 2013 roku.

Szwajcarski zawodnik nie startował jeszcze na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. W swoim dorobku medalowym ma tylko drużynowy brąz z Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży ze Szczyrku z 2009 roku. Ponadto dwukrotnie zdobywał srebrny medal Mistrzostw Szwajcarii. Raz drużynowo i raz indywidualnie. Oba przypadki miały miejsce w Einsiedeln w 2011 roku.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: fis-ski.com