Jewgienij Klimow mistrzem Rosji!

0
904

Jewgienij Klimow jest nadal w świetnej formie. Trzeci zawodnik konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i 17 zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został wczoraj Mistrzem Rosji. Młody skoczek okrasił zwycięstwo rekordem skoczni.

Jewgienij Klimow w pierwszej serii uzyskał 139,5 metra i zdecydowanie prowadził, w drugiej próbie pobił dotychczasowy rekord skokiem na odległość 147,5 metra. Wcześniej najdłuższą odległością na skoczni Czajkowski mógł się pochwalić Martin Hamann, który w konkursie Pucharu Kontynentalnego skoczył 146 metrów.

Jewgienij Klimow w dwóch skokach uzyskał łączną notę 291,2 punktów i o ponad 20 punktów wyprzedził drugiego Maksima Siergiejewa, który oddał skoki na odległość 132 i 140 metrów. 18 – latek był największą niespodzianką konkursu.

Podium uzupełnił Denis Korniłow, który stracił do zwycięzcy prawie 40 punktów. Doświadczony skoczek uzyskał 127 i 137 metrów. Medalu nie zdobył Dmitrij Wasiljew. Skoki na odległość 127 i 136 metrów pozwoliły mu na zajęcie dopiero czwartego miejsca. Weteran stracił do Klimowa prawie 50 punktów.

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Michaił Maksimoczkin, Aleksiej Romaszow, Roman Trofimow, Ilmir Hazetdinow, Iwan Lanin, Egor Usaczew. W rywalizacji wzięło udział 56 skoczków.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: FIS